جلوگیری از یخ زدن لوله و اتصال

روش های آبیاری
29 تیر 1399
قیمت
17 اسفند 1399

جلوگیری از یخ زدگی لوله های آب با نوارهای گرمایشی

شما می توانید با پیچیدن نوارهای گرمایشی اطراف لوله از یخ زدگی آنها جلوگیری کنید و می توانید این نوارها را در طول و اطراف لوله بپیچید. برای استفاده از این نوارها دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید. قبل از نصب همیشه اطلاعات ایمنی را مطالعه بفرمایید تا از آتش سوزی های احتمالی جلوگیری کنید. به جای استفاده از این نوارها می توانید از لامپ های منعکس کننده گرما در یک فضای بسته و خشک استفاده کنید. در شب های سرد نور را بررسی کنید و ببینید لامپ درست عمل می کند.

با عایق های لاستیکی از یخ زدگی لوله های آب جلوگیری کنید

تمام لوله ایی که آب سرد در آنها حرکت می کند را عایق کنید. شما می توانید از عایق های لاستیکی فومی که برای لوله ها طراحی شده اند استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ فاصله ای بین لوله و عایق وجود ندارد. اگر این نوع عایق ها را در دسترس ندارید می توانید از پشم شیشه استفاده کنید.

جلوگیری از یخ زدگی لوله های تخلیه آب

عایق های لاستیکی فومی را به لوله ها وصل کنید. حمام و سینک آشپزخانه را فراموش نکنید. در روزهای سرد یک لامپ حرارتی را روی زهکش آب فاضلاب قرار دهید. اگر شما در مورد خطر آتش سوزی نگران هستید می توانید درب های کابینت آشپزخانه و سینک های حمام را باز نگه دارید و اجازه دهید هوای گرم به محیط اطراف لوله ها هدایت شوند.

چگونه از یخ زدگی لوله های آب جلوگیری کنیم؟

در روزهای سرد شیرآب را کمی باز کنید. نحوه باز کردن شیر آب طوری باشد که آب قطره قطره و بدون فشار بچکد. ابتدا شیر آب داغ و بعد شیر آب سرد را باز کنید. این کار باعث جلوگیری از یخ زدگی لوله های آب می شود.

برای جلوگیری از یخ زدگی آب لوله چکار کنم؟ از دریچه های آب گرم استفاد کنید

از دریچه های جریان آب گرم استفاده کنید. این دریچه ها به برق نیاز ندارند. با استفاد از این دریچه ها آب گرم از طریق لوله ها به طور مداوم در جریان هستند. قبل از نصب آب را از منبع اصلی ببندید. دریچه های زیر سینک را با اره آهن بری بردارید. دریچه را به اتصالات مسی که از دیوار بیرون آمده است وصل کنید. مطمئن شوید که لوله ها با یک آچار فرانسه به درستی بسته شده است. هر زمان که نمی خواهید آب جریان پیدا کند دریچه ها را ببندید.

با استفاده از دستگاه های RedyTemp از یخ زدگی لوله های آب، منبع آب و.. جلوگیری کنید.

از دستگاه های RedyTemp استفاده کنید. این دستگاه با استفاده از یک پروب دماسنج روی دمای آب داخل لوله ها نظارت می کنند. انتهای لوله های آب را برش بزنید. آنها را به دستگاه RedyTemp وصل کنید. دو لوله در پشت دستگاه وجود دارد. آنها را به خطوط آب وصل کنید. دستگاه را به سوکت دیوار وصل کنید. نقطه دمای دلخواه خود را تنظیم کنید.

ترموستات را تنظیم کنید و از یخ زدگی لوله های آب جلوگیری کنید

ترموستات خانه یا ساختمان را حداقل روی ۵۵ درجه فارنهایت (۱۳ درج سانتیگراد) تنظیم کنید. این کار باعث می شود که درجه حرارت خیلی بالاتر از نقط انجماد آب باشد.

جلوگیری از یخ زدن لوله های زهکش فاضلاب

نشتی هایی که در لوله اصلی آب است را پیدا کنید. این کار را باید برای لوله های خارج و داخل خانه تکرار کنید. لوله های داخل دیوار و زیرزمین را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *